- Azərbaycanda yeni büdcə təşkilatları yaradıldı (FƏRMAN)Prezident İlham Əliyev bir sıra dövlət qurumlarının fəaliyyətinin təkmilləşdirilməsi haqqında fərman imzalayıb. Qlobal.az xəbər verir ki, fərmana əsasən, aşağıdakı büdcə təşkilatları yaradılıb: ..
- Anar Pirməmmədov Çelsi Baxşıyevanı intim videoları ilə hədələyib? - FHN-də daha bir skandal...Bloqer həmin adamın evli və iki uşağının olduğunu bilmədiyini deyib. O bu məlumatı öyrəndikdən sonra sevgilisi tərəfindən intim videoları ilə təhdid olunduğunu bildirib. Qlobal.az xəbər..
- Vüqar Rəhimzadə: Antimilli ünsürlərə ilk dəstəyin erməni lobbisindən gəlməsi əsla təsadüfi deyilMəlum olduğu kimi, fevralın 19-da Vaşinqton şəhərində Sülh Şurasının ilk iclası keçirildi. Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev də Amerika Birləşmiş Ştatlarının Prezidenti Donald Trampın dəvəti il..
- Baş Prokurorluqda media nümayəndələri üçün treninq keçirilibProkurorluq orqanları ilə media və qeyri-hökumət təşkilatları arasında işgüzar əlaqələrin möhkəmləndirilməsi, fəaliyyət istiqamətləri üzrə keyfiyyət və səmərəliliyin daha da artırılması, məlumat mübad..
- Qadın hərbçilər üçün MAXE müddəti azaldılırMüddətdən artıq həqiqi hərbi xidmətə qəbul ediləndə qadınlarla bağlanan ilkin bağlanma müddətinin 3 ildən 6 ayadək azaldılacaq. Qaynarinfo xəbər verir ki, bu, Milli Məclisin bu gün keçirilən i..
- Neftçalanın “boz kardinalı” Vüsal Atayev kimdir və başçı ona niyə bu qədər səlahiyyət verib?Mirhəsən Seyidov Neftçalanın bütün "haqq-hesabını” köməkçisinə tapşırıb... Neftçaladan əldə etdiyimiz məlumata görə başçının köməkçisi Vüsal Atayev rayonda aparılan bütün işlərə rəhbərlik edir. Xat..
- “Nar” uşaq hüquqları sahəsində maarifləndirməni gücləndirirSərfəli mobil operator Nar-ın dəstəyi ilə həyata keçirilən "Hüquqlarınla parla!” layihəsinin yekun tədbirləri baş tutub. Layihə uşaq hüquqlarının təşviqi, məktəblilərin hüquqi biliklərinin artırılması..
- Məhkəmə sistemində süni intellektin tətbiq olunacağı sahələr açıqlanıbMəhkəmə sistemində süni intellektin tətbiq olunacağı sahələr açıqlanıb. "Report" xəbər verir ki, Məhkəmə-Hüquq Şurasının üzvü Sənan Hacıyev jurnalistlərə açıqlamasında məhkəmə sistemində, ədalət..
- Fərid Əhmədov rəisi və baş mühasibi vəzifədən azad etdi10 saylı məntəqə tipli cəzaçəkmə müəssisəsinin rəisi və baş mühasibi vəzifədən azad ediliblər. İqtisadiyyat.az-ın əldə etdiyi məlumata görə, bununla bağlı ədliyyə naziri Fərid Əhmədov müvafiq əm..