Azərbaycanda yeni büdcə təşkilatları yaradıldı (FƏRMAN)Prezident İlham Əliyev bir sıra dövlət qurumlarının fəaliyyətinin təkmilləşdirilməsi haqqında fərman imzalayıb.
Qlobal.az xəbər verir ki, fərmana əsasən, aşağıdakı büdcə təşkilatları yaradılıb:
..
Baş Prokurorluqda media nümayəndələri üçün treninq keçirilibProkurorluq orqanları ilə media və qeyri-hökumət təşkilatları arasında işgüzar əlaqələrin möhkəmləndirilməsi, fəaliyyət istiqamətləri üzrə keyfiyyət və səmərəliliyin daha da artırılması, məlumat mübad..
Qadın hərbçilər üçün MAXE müddəti azaldılırMüddətdən artıq həqiqi hərbi xidmətə qəbul ediləndə qadınlarla bağlanan ilkin bağlanma müddətinin 3 ildən 6 ayadək azaldılacaq.
Qaynarinfo xəbər verir ki, bu, Milli Məclisin bu gün keçirilən i..
“Nar” uşaq hüquqları sahəsində maarifləndirməni gücləndirirSərfəli mobil operator Nar-ın dəstəyi ilə həyata keçirilən "Hüquqlarınla parla!” layihəsinin yekun tədbirləri baş tutub. Layihə uşaq hüquqlarının təşviqi, məktəblilərin hüquqi biliklərinin artırılması..
Fərid Əhmədov rəisi və baş mühasibi vəzifədən azad etdi10 saylı məntəqə tipli cəzaçəkmə müəssisəsinin rəisi və baş mühasibi vəzifədən azad ediliblər.
İqtisadiyyat.az-ın əldə etdiyi məlumata görə, bununla bağlı ədliyyə naziri Fərid Əhmədov müvafiq əm..
Prezidentin ABŞ səfəri başa çatdıAzərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin Amerika Birləşmiş Ştatlarına işgüzar səfəri fevralın 19-da başa çatıb.